Ana / Kullanım Koşulları

Kullanım Koşulları

Koşullar hakkında

‘mizraksizilmihal.com’ sitesine erişim ve sitenin kullanımı hem Türkiye’de, hem de başka ülkelerde (başka ülkelerdeki kullanıcılar bazı sayfalarda) Linkfinity, LLC (“Linkfinity”) şirketi tarafından aşağıdaki koşullara tabi olarak sağlanmaktadır:

 1. mizraksizilmihal.com sitesini kullanmakla, siteyi ilk defa kullandığınızda derhal geçerli hale gelecek olan bu koşulları kabul etmiş olmaktasınız. Aşağıdaki koşulların herhangi birine uymayı kabul etmiyorsanız lütfen mizraksizilmihal.com sitesine girmeyin, siteyi kullanmayın ve/veya katkı göndermeyin.
 2. Linkfinity bu koşulları zaman zaman değiştirebileceği için koşulları düzenli olarak kontrol etmeniz gerekir. mizraksizilmihal.com sitesini kullanmaya devam etmenizin güncellenmiş ya da değiştirilmiş koşulları kabul ettiğiniz anlamına geldiği varsayılacaktır. Koşullardaki değişiklikleri kabul etmiyorsanız siteyi kullanmayı bırakmalısınız. Bu koşullarla mizraksizilmihal.com sitesinin herhangi başka bir bölümünde yer alabilecek özel yerel koşullar (iç kurallar da dahil olmak üzere) arasında bir çelişki olması halinde yerel koşullar geçerli olacaktır.

mizraksizilmihal.com sitesinin kullanımı

 1. mizraksizilmihal.com sitesini yalnızca yasal amaçlarla ve başka herhangi bir kimsenin siteyi kullanma ve tadını çıkarma hakkına tacavüz etmeyecek ve bu hakkı kısıtlamayacak ya da engellemeyecek şekilde kullanmayı kabul etmektesiniz. Yasaklanan davranışlara, herhangi bir kimsenin taciz edilmesi ya da rahatsız olmasına yol açılması ya da sıkıntıya sokulması, müstehcen ya da itici ve kırıcı nitelikte içeriklerin iletilmesi ve mizraksizilmihal.com sitesi içinde normal diyalog akımının bozulması dahildir.

Fikri Mülkiyet

 1. mizraksizilmihal.com sitesine ve (yazılımlar da dahil olmak üzere) sitenin bütün içeriğine ilişkin her türlü telif hakkı, markalar, tasarım hakları, patentler ve (tescil etirilmiş olsun, olmasın) diğer fikri mülkiyet hakları Linkfinity’ye ya da (başka kullanıcılar da dahil olmak üzere) kendisine ruhsat verenlere aittir. mizraksizilmihal.com sitesinin içeriğini, ticari amaçlı olmayan kişisel kullanımınız dışında herhangi bir amaçla kopyalamanız, çoğaltmanız, yeniden yayımlamanız, parçalarına ayırmanız, çözmeniz, tersine mühendisliğe tabi tutmanız, indirmeniz, bir siteye asmanız, radyo ve televizyon gibi yöntemlerle yayımlamanız, iletmeniz, kamuya sunmanız ya da başka herhangi bir şekilde kullanmanız yasaktır. Ayrıca, mizraksizilmihal.com sitesinde yer alan herhangi bir içeriği, ticari amaçlı olmayan kişisel kullanımınız dışında herhangi bir amaçla uyarlamamayı, değiştirmemeyi ya da bu içerikten yola çıkarak başka bir yapıt üretmemeyi kabul etmektesiniz. mizraksizilmihal.com sitesi içeriğinin ticari amaçlı olmayan kişisel kullanımınız dışında herhangi bir amaçla kullanılması Linkfinity’den önceden yazılı izin alınmasına tabidir.
 2. Linkfinity’yi, ya da üçüncü şahısları veya ürün ve hizmetlerini gösteren isim, görüntü ve logolar Linkfinity, Mehmet Efe ve/veya üçüncü şahıslara ait telif hakları, tasarım hakları ve markalara tabidir. Kullanım koşullarında yer alan hiçbir şey Linkfinity’ye, Mehmet Efe’ye ya da herhangi bir üçüncü şahsa ait herhangi bir marka ya da tasarım veya telif hakkını kullanmak konusunda siteyi kullananlara herhangi bir ruhsat ya da hak verildiği şeklinde yorumlanmayacaktır.

Linkfinity’ye gönderilen katkılar

 1. (Herhangi bir metin, fotoğraf, grafik, video kaydı ya da sesli kayıt da dahil olmak üzere) herhangi bir katkıyı Linkfinity’yle paylaşmakla Linkfinity’ye söz konusu katkıyı ücretsiz olarak Linkfinity hizmetleri için dünyanın herhangi bir yerinde (uluslararası kullanıcılar tarafından erişilen Linkfinity sitesi de dahil olmak üzere) herhangi bir ortamda (katkının işletimsel ya da editöryel nedenlerle değiştirilmesi ya da uyarlanması da dahil olmak üzere) dilediği herhangi bir şekilde kullanma izni vermektesiniz. Bazı durumlarda Linkfinity gönderdiğiniz katkıyı güven duyduğu üçüncü şahıslarla da paylaşabilir*.
 2. Göndereceğiniz katkının telif hakkı size ait olmaya devam edecek olup yukarıda anılan izin sadece Linkfinity’ye verilmiş değildir. Dolayısıyla, söz konusu malzemeyi, başkalarının da kullanmasına izin vermek de dahil olmak üzere, dilediğiniz şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.
 3. Linkfinity’nin göndereceğiniz katkıyı kullanabilmesi için bu katkının kendi özgün yapıtınız olduğunu, hakaret içermediğini ve herhangi bir Türkiye Cumhuriyeti yasasını ihlal etmediğini, katkıyı yukarıda belirtilen amaçlarla kullanması için Linkfinity’ye izin vermeye hakkınız olduğunu ve katkıda yer alıp kimliği belli olan herkesin, ya da, söz konusu kimselerin 16 yaşının altında olması halinde ebeveyninin / velisinin oluruna sahip olduğunuzu teyit etmektesiniz.
 4. Normalde, aksini talep etmediğiniz sürece, gönderdiğiniz katkıyla birlikte adınızı da gösteririz, ama işletimsel nedenlerle bu her zaman mümkün olmayabilir. Linkfinity’nin, gönderdiğiniz katkıyla ilgili olarak, idari nedenlerle ya da doğrulama amacıyla sizinle bağlantı kurması gerekebileceği gibi, belli projelerle ilgili olarak bağlantı kurması da gerekebilir. Sizinle ne zaman ve ne şekilde bağlantı kurabileceğimiz konusunda ayrıntılı bilgi için Linkfinity’nin Gizlilik Politikası ile geçerli olabilecek yerel kurallara bakın.
 5. mizraksizilmihal.com ile paylaşabileceğiniz içerikler yaratırken lütfen kendinizi ya da başkalarını tehlikeye atmayın, gereksiz risklere girmeyin ya da herhangi bir yasayı çiğnemeyin.
 6. Yukarıda belirtilen izni Linkfinity’ye bu koşullara tabi olarak vermek istemiyorsanız, lütfen mizraksizilmihal.com sitesine katkı göndermeyin ya da siteyle katkı paylaşmayın.
 7. mizraksizilmihal.com’a katkı göndermek konusunda herhangi bir sorunuz varsa lütfen Sıkça Sorulan Sorular sayfamıza bakın.

mizraksizilmihal.com ve ona bağlı siteler

 1. mizraksizilmihal.com sitesine katılabilmek ve katkı gönderebilmek için mizraksizilmihal.com’a kaydolmanız gerekebilir. Bu kayıt sürecinin bir parçası olarak mizraksizilmihal.com’a verebileceğiniz kişisel bilgiler ve/veya mizraksizilmihal.com ile girebileceğiniz herhangi başka bir etkileşim Linkfinity Gizlilik Politikası doğrultusunda toplanacak, saklanacak ve kullanılacaktır.
 2. mizraksizilmihal.com sitesini (mesaj panoları ve forumlar da dahil olmak üzere) aşağıdaki Site Kurallarına göre kullanmayı kabul etmektesiniz. Bu kurallar bütün mizraksizilmihal.com sitesi, yayınları, faaliyet ve hizmetleri için geçerlidir.

(i)Siteye katkılarınız hakkında:

 • Katkılarınız terbiye ve incelik sınırları içinde kalmalıdır.
 • Yıkıcı, itici ve kırıcı ya da saldırgan davranışlara izin yoktur: gönderilen katkılar yapıcı ve kibar olmalı, tatsızlık yaratmak ya da olay çıkarmak amacıyla gönderilmemelidir.
 • Yasadışı ya da rahatsızlık verici içeriğe izin yoktur: yasadışı, taciz edici, hakaretamiz, saldırgan, tehdit edici, zararlı, müstehcen, küfürlü, cinsel nitelikli, ırkçı ya da başka bir şekilde rahatsız edici olan içerikler kabullenilemez.
 • Sabırlı olun: katıldığınız mizraksizilmihal.com sitesine her yaşta ve yetenek düzeyinde başka kullanıcılar da katılıyor olabilir.
 • İstenmeyen e-postalar (spam) ve konu dışı katkı gönderilemez: aynı ya da birbirine çok benzeyen katkıların birçok defa gönderilmesine izin verilmez. Lütfen aynı katkıyı birden fazla tartışmaya sunmayın ya da belli bir konu ele alınırken konu dışı katkı göndermeyin.
 • Reklam ya da ürün destekleme amaçlı katkı gönderilemez.
 • Türkçe veya Kürtçe’den başka bir dil içeren katkılar, yerel site kuralları başka dillere izin vermedikçe, çıkarılabilir.
 • Başka birisinin kimliğiyle katkı gönderilemez.
 • Uygun olmayan (örneğin küfürlü ya da itici ve kırıcı) kullanıcı adlarına izin yoktur.
 • ‘URL’ler (web sitesi adresleri) yalnızca yerel iç kurallar izin verdiği takdirde siteye konulabilir.
 • Şikayet olanağının bilerek kötüye kullanılması yasaktır. Bunu yapmakta direnecek olursanız kullanıcı hesabınız hakkında işlem yapılabilir.

(ii) Mizraksizilmihal.com Hesabınız:

Bir sitenin düzenini bozmak ya da başka kullanıcıları rahatsız etmek amacıyla birden fazla oturum açarsanız size ait bütün hesaplar hakkında işlem yapılabiilir.

Bütün hesaplar, size moderasyon amaçlı iletiler gönderilmesini mümkün kılacak, düzenli olarak kontrol ettiğiniz bir e-posta adresiyle kaydettirilmelidir. Başka birisine ait ya da geçici bir e-posta adresiyle kaydettirilen hesaplar önceden bildirimde bulunmaksızın kapatılabilir. Bir kullanıcının geçerli olmayan bir e-posta adresi kullanmakta olduğunu düşünmemiz için bir neden olması durumunda hesabını yeniden teyit etmesini isteyebiliriz.

Bir kullanıcının, birden fazla kullanıcı hesabına sahip olduğunu gizlemek amacıyla başka ‘IP’ler (İnternet Protokolu adresleri) kullanması, Türkiye’de bulunan bir kullanıcı değilken öyleymiş gibi yapması, ya da sunulan hizmetlerin düzenini herhangi bir şekilde bozması halinde Linkfinity ilgili hesapları kapama hakkını saklı tutar.

(iii) Güvenlik:

Hiçbir Linkfinity sitesinde kendiniz (ya da başka herhangi birisi hakkında) herhangi bir kişisel bilgi (örneğini telefon numarası, posta adresi, ev adresi, e-posta adresi ya da kim olduğunuzun saptamasını mümkün kılacak başka herhangi bir ayrıntı) vermemenizi salık veririz.

(iv) Yasal gereklilikler:

 • com sitesinde hiçbir tür hakaretamiz ya da yasadışı içerik sunamaz ya da böyle bir içeriği toplukluklarla paylaşamazsınız. Buna metinler, grafikler, videolar, programlar ve ses kayıtları dahildir.
 • com sitesine yasadışı bir fiil işlemek ya da böyle fiilin işlenmesini desteklemek veya teşvik etmek amacıyla katkı gönderilmesi kesinlikle yasaktır.
 • com sitesine sunacağınız ya da bu site ile paylaşacağınız tüm katkıların kendi özgün yapıtınız olacağını kabul etmektesiniz. Telif hakları, markalar, meslek sırları, gizlilik, tanıtım, kişisel haklar ve mülkiyet hakları da dahil olmak üzere, Mehmet Efe’nin, Linkfinity’nin ya da üçüncü şahısların haklarını çiğnemeniz, bunlara ilişkin olarak intihalde bulunmanız ya da bu haklara tecavüz etmeniz yasaktır.

(v) 16 yaşından küçükseniz:

 • com sitesine katılmadan önce lütfen ebeveynlerinizden birinden ya da velinizden izin alın.
 • Hiçbir zaman kendiniz ya da başka herhangi birisi hakkında herhangi bir kişisel bilgi (örneğin okul adı, telefon numarası, tam adınız, ev adresi ya da e-posta adresi) vermeyin.

(vi) Site Kurallarını çiğneyecek olursanız:

mizraksizilmihal.com sitesine katılırken bu Site Kurallarına (ve/veya yerel iç kurallarda bulunan değişik biçimlerine) uymayacak olursanız, size, katkınızın neden reddedildiğini ya da değiştirildiğini açıklayan bir e-posta iletisi gönderilebilir. Bu iletide, kuralları çiğnemeye devam edecek olursanız hesabınız ya da hesaplarınız hakkında işlem yapılabileceğini belirten bir uyarı da yer alabilir.

Söz konusu işlem, gönderebileceğiniz içeriklerin siteye girmesine izin verilmeden önce kontrol edilmesini ya da mizraksizilmihal.com sitesinin ait alanlardan herhangi birine, birkaçına ya da tümüne katılma olanağınızın geçici ya da sürekli olarak askıya alınmasını içerebilir.

mizraksizilmihal.com sitesinde ya da mizraksizilmihal.com sayfalarında itici ve kırıcı ya da uygunsuz içerikler sunar ya da paylaşır veya mizraksizilmihal.com’nin düzenini bozucu başka herhangi bir davranışta bulunursanız ve Linkfinity bu davranışın ciddi olduğu ve/veya tekrarlandığı görüşünde olursa, kuralları çiğnemeye devam etmenizi önlemek için elinde bulunan size ait bütün bilgileri kullanabilir. Alınacak önlemler arasında kuralları çiğnediğinizin işvereniniz, okulunuz ya da e-posta hizmeti sunucunuz gibi üçüncü şahıslara bildirilmesi dahil olabilir.

Linkfinity, herhangi bir noktada, herhangi bir nedenle herhangi bir katkıyı silme ya da herhangi bir Linkfinity hesabı hakkında işlem yapma hakkını saklı tutar.

Feragatnameler ve Sorumluluğun Sınırlandırılması

 1. mizraksizilmihal.com sitesindeki forumlarda yer alan içeriğin çoğu kamu üyeleri tarafından yaratılır. Aksi özel olarak belirtilmedikçe, açıklanan görüşler, Linkfinity ya da Mehmet Efe’ye değil, bu kimselere aittir. Kamu üyeleri tarafından mizraksizilmihal.com sitesine yerleştirilen herhangi bir içeriğe, ya da mizraksizilmihal.com sitesinden erişilebilen, üçüncü şahıslara ait sitesin mevcudiyetine ya da içeriğine ilişkin olarak ne Linkfinity’nin, ne de Mehmet Efe’nin herhangi bir sorumluluğu vardır. mizraksizilmihal.com sitesinden üçüncü şahıslara ait sitelere link verilmesi Linkfinity ya da Mehmet Efe’nin söz konusu siteyi herhangi bir şekilde onayladığı anlamına gelmemekte olup bu sitesin kullanımı kendi riskinizdedir.
 2. Linkfinity ve/veya Mehmet Efe, ve Mizraksizilmihal.com’un ürün ve hizmetleri (ya da üçüncü şahısların ürün ve hizmetleri) hakkında ya da bunlara ilişkin bilgiler, isimler, görüntüler, resimler, logolar ve ikonalar dahil olmak üzere, mizraksizilmihal.com sitesinin içeriği “OLDUĞU ŞEKİLDE” ve “MEVCUT OLDUĞU KADARIYLA” sunulmaktadır. Linkfinity, ima edilen tatmin edici kalite, belli bir amaç için uygunluk, zarar vermeme, uyumluluk, güvenlik ve doğruluk garantileri dahil olmak üzere, (yasaların açıkça belirttiği ya da ima ettiği) bütün beyan ve garantilerin yasaların izin verdiği ölçüde dışında durur. Linkfinity, web sitesinin ya da bu sitedeki herhangi bir içeriğin güncelliğini, eksiksizliğini ya da performansını garanti etmemektedir. Linkfinity tarafından sunulan bütün içeriklerin yayımlanma aşamasında doğru olmasını sağlamak için çaba gösterilmesine rağmen, web sitesindeki yanlışlar, eksikler ve doğru olmayan içerikler için Linkfinity adına hiçbir sorumluluk kabul edilmez.
 3. Bu koşullarda yer alan hiçbir şey Linkfinity’nin kanıtlanmış ihmalinden kaynaklanan ölüm ya da kişisel yaralanmalara ilişkin sorumluluğunu sınırlamaz ya da Linkfinity’yi böyle bir sorumluluktan muaf tutmaz. Yukarıdaki cümle saklı kalmak kaydıyla, Linkfinity ve/veya Mehmet Efe (söz konusu hasar ve kayıplar öngörülebilir, öngörülmüş, bilinmiş olsun ya da olmasın) şu hasar ve kayıpların hiçbirinden sorumlu olmayacaktır: (a) veri kayıpları; (b) gelir ya da beklenilen kar kaybı; (c) iş kaybı; (d) fırsat kaybı; (e) iyi niyet ya da itibar kaybı; (f) üçüncü şahısların uğradığı kayıplar; ya da (g) davanın türü ne olursa olsun, mizraksizilmihal.com’in kullanılmasından kaynaklanan dolaylı, neticesel, özel ya da cezai tazminatlar.
 4. Linkfinity ve Mehmet Efe, mizraksizilmihal.com sitesinde mevcut olan işlevlerin kesintisiz ve hatasız olacağını, kusurların düzeltileceğini ya da mizraksizilmihal.com sitesinin ya da sunucusunun virüs ve çaparlardan arındırılmış olduğunu garanti etmez. Kendinize özgü giren ve çıkan veri doğruluğu gereksinimlerize karşılık verecek yeterli süreçler ve (anti-virüs kontrolleri ve başka güvenlik kontrolleri de dahil olmak üzere) virüs kontrolleri uygulamanın kendi sorumluluğunuz olduğunu kabul etmektesiniz.

Genel

 1. Bu koşulların herhangi birinin koşulların geçerli olmasına niyet edilen herhangi bir eyalet ya da ülkedeki yasalara göre yasadışı, geçersiz ya da başka nedenlerle uygulanamaz olduğunun saptanması halinde söz konusu koşul yasadışı, geçersiz ve uygulanamaz olduğu ölçüde ilgili yasalarin hüküm sürdüğü bölgede bu koşullardan ayrılacak ve çıkarılacak, kalan koşullar ise geçerliliklerini koruyacak, bağlayıcı ve uygulanabilir olmaya devam edecektir.
 2. Linkfinity’nin bu koşullardan kaynaklanan herhangi bir hakkını kullanmaması ya da uygulamaması veya kullanmak ya da uygulamakta gecikmesi Linkfinity’nin söz konusu hakkından feragat edildiği anlamına gelmeyecektir.
 3. Bu koşullar Türkiye Cumhuriyeti yasalarına tabi olacak, bu yasalara göre yorumlanacak ve herhangi bir uyuşmazlık durumunda yargı yetkisi münhasıran Türkiye Cumhuriyeti’deki mahkemelere ait olacaktır.

Kullanım Koşullarıyla İlgili Olarak Linkfinity’yle Bağlantı Kurmak İçin Adresimiz

Linkfinity, LLC PO Box 661708 Los Angeles, CA U.S.A.